Uchwała Nr PIIB/KZ/0025/2024
XXIII Krajowego Zjazdu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa
z dnia 14 czerwca 2024 r.
zmieniająca uchwałę w sprawie regulaminu okręgowych rzeczników odpowiedzialności zawodowej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa
Na podstawie art. 31 pkt 5 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz. U. z 2023 r. poz. 551) uchwala się, co następuje:
§ 1.
W regulaminie okręgowych rzeczników odpowiedzialności zawodowej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa uchwalonym w dniu 27 września 2002 r. przez I Krajowy Zjazd Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa zmienionym uchwałą Nr 11/03 z dnia 14 czerwca 2003 r., uchwałą Nr 25/05 z dnia 18 czerwca 2005 r., uchwałą Nr 25/08 z dnia 20 czerwca 2008 r. , uchwałą Nr 21/13 z dnia 29 czerwca 2013 r. i uchwałą Nr 18/15 z dnia 20 sierpnia 2015 r. oraz uchwałą Nr 20/20 z dnia 20 czerwca 2020 r. wprowadza się następujące zmiany:
- w § 3 po ust.4 dodaje się ust.5 w brzmieniu:
- w § 4:
- pkt 3 otrzymuje brzmienie:
- pkt 4 skreśla się;
- § 6 otrzymuje brzmienie:
- Podział zadań pomiędzy Rzecznikami ustala rzecznik koordynujący pracę pozostałych rzeczników.
- Rzecznik koordynujący pracę pozostałych rzeczników reprezentuje rzeczników.”;
- w § 6a skreśla się ust.1;
- § 6b otrzymuje brzmienie:
- Posiedzenia Rzeczników mogą odbywać się w sposób umożliwiający równoczesne komunikowanie się Rzeczników przy użyciu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość w czasie rzeczywistym, w tym telekonferencji lub videokonferencji albo systemów teleinformatycznych, w tym portalu internetowego członków PIIB. Odbycie posiedzenia przy pomocy tych środków musi zapewniać wzajemne porozumiewanie się wszystkich uczestniczących w posiedzeniu Rzeczników oraz innych osób uczestniczących w posiedzeniu. Przyjmuje się, że miejscem odbycia posiedzenia i sporządzenia protokołu jest miejsce pobytu Rzecznika koordynującego pracę pozostałych rzeczników. Rzecznik koordynujący pracę pozostałych Rzeczników powinien zapewnić prawidłowy przebieg tak odbytego posiedzenia. Dopuszcza się podpisanie protokołu za pomocą podpisów elektronicznych.
- Głosowanie w sprawie przyjęcia sprawozdania rocznego oraz kadencyjnego przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość może być przeprowadzone wówczas, gdy posiedzenie odbywa się w formie określonej w ust. 1 lub gdy Rzecznicy nie są obecni w jednym miejscu, ale mogą się porozumiewać w szczególności, za pomocą portalu internetowego członków PIIB, telefonu, poczty elektronicznej, komunikatora internetowego lub każdego innego środka technicznego, zapewniającego bezpośrednie komunikowanie się.
- Odbiór głosu od Rzeczników podczas posiedzenia odbywanego przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, gdy posiedzenie odbywa się w formie określonej w ust. 1, odbywa się w sposób wskazany przez Rzecznika koordynującego pracę pozostałych Rzeczników, przy czym nie ma przeszkód w ustaleniu różnych środków komunikacji w celu odbioru głosów w jednym głosowaniu. W razie wątpliwości uznaje się, że:
- przy komunikowaniu się przy pomocy telekonferencji lub videokonferencji, Rzecznicy oddają swoje głosy ustnie przewodniczącemu posiedzenia;
- przy komunikowaniu się drogą elektroniczną, faksową lub za pośrednictwem poczty elektronicznej Rzecznicy oddają swój głos za pomocą tych środków komunikacji na wskazany w zarządzeniu głosowania numer telefonu, numer faksu lub adres poczty elektronicznej wskazując jaki głos oddają poprzez ustną wypowiedź przez telefon lub wpis na nośniku elektronicznym „za”, „przeciw”, „wstrzymuję się” oraz wskazanie imienia i nazwiska oraz daty głosowania, a także podpisu (podpisu elektronicznego), jeżeli są do tego warunki techniczne.
- Niezwłocznie po zakończeniu głosowania Rzecznik koordynujący pracę pozostałych Rzeczników przy pomocy telekonferencji lub videokonferencji, za pośrednictwem portalu internetowego członków PIIB, poczty elektronicznej lub telefonicznie lub ustnie za pomocą narzędzia umożliwiającego porozumiewanie się na odległość informuje Rzeczników o wynikach głosowania.”.
„5. Rzecznik koordynujący pracę pozostałych rzeczników wyznacza rzecznika zastępującego go w czasie jego nieobecności. Jeżeli nieobecność rzecznika koordynującego pracę pozostałych rzeczników ma charakter trwały i nie wyznaczono rzecznika zastępującego go w czasie jego nieobecności rzecznicy wyznaczają rzecznika zastępującego rzecznika koordynującego pracę pozostałych rzeczników do czasu wyboru rzecznika koordynującego pracę pozostałych rzeczników przez okręgowy zjazd.”;
„3) Składa okręgowemu zjazdowi i Krajowemu Rzecznikowi Odpowiedzialności Zawodowej roczne i kadencyjne sprawozdanie, które podpisuje rzecznik koordynujący pracę pozostałych rzeczników oraz przedstawia okręgowej radzie izby informację o swojej działalności.”,
„§ 6.
„§ 6b.
§ 2.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.