Witryna Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.    Zamknij
   Witamy serdecznie na portalu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa!
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4
Kod weryfikacyjny: --- 
Polska Izba Inżynierów Budownictwa > Komunikaty dla członków > Ankieta na temat kosztów związanych z wnoszeniem odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) oraz skarg od wyroków KIO do sądów okręgowych w ramach toczących się postępowań o udzielenie zamówienia publicznego.

 

Aktualności

Informacje bieżące
Komunikaty dla członków
Konferencje
Po godzinach
Ankieta na temat kosztów związanych z wnoszeniem odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) oraz skarg od wyroków KIO do sądów okręgowych w ramach toczących się postępowań o udzielenie zamówienia publicznego. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 grudnia 2017

Celem badania jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie, czy aktualnie obowiązujące koszty wnoszenia odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) oraz skarg od wyroków KIO do sądów okręgowych w ramach toczących się postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, nie ograniczają ich dostępności.  Ankieta  ma także pozwolić ustalić, jaka powinna być, zdaniem uczestników rynku, optymalna wysokość tych opłat.

Ankieta i przeprowadzona na jej podstawie analiza będzie kontynuacją szerszego projektu związanego z badaniem funkcjonującego systemu środków ochrony prawnej w zamówieniach publicznych. W ramach tego projektu Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych opracowało raport pt. „Funkcjonowanie środków ochrony prawnej w krajach UE. Kluczowe wnioski” (raport jest dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych w zakładce „Inicjatywy/Projekty”). Raport zawiera również wnioski dla Polski.

Analiza w zakresie wysokości wpisów od odwołań do KIO i skarg od wyroków KIO do sądów okręgowych będzie stanowić uzupełnienie wniosków przedstawionych w raporcie i zostanie przekazana Ministerstwu Rozwoju, jak również Urzędowi Zamówień Publicznych wraz z odpowiednimi wnioskami legislacyjnymi.

Link do ankiety:  https://www.surveymonkey.com/r/BBPZZH2

Ankietę należy wypełnić do 15 stycznia 2018 r.

 
 

Budowa aplikacji internetowych: Budowa aplikacji internetowych
Profil FB Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa