15 maja 2019 r. odbyło się w Warszawie posiedzenie Prezydium Krajowej Rady PIIB. Poświęcone było m.in. przygotowaniom do XVIII Krajowego Zjazdu Sprawozdawczego PIIB oraz wynikom ankiety dotyczącej czasopisma „Inżynier Budownictwa”.
Obradom przewodniczył Zbigniew Kledyński, prezes Krajowej Rady PIIB. Po przyjęciu protokołu z poprzedniego posiedzenia Prezydium KR PIIB, zapoznano się z pracą Zespołu ds. czasopisma „Inżynier Budownictwa” oraz z wynikami przeprowadzonej ankiety dotyczącej pisma. Wiceprezes KR PIIB i zarazem przewodniczący Zespołu ds. czasopisma „Inżynier Budownictwa” Zygmunt Rawicki omówił wyniki ankiety skierowanej do członków PIIB w sprawie preferowanej przez nich postaci miesięcznika, czyli wersji papierowej czy elektronicznej. Ankietę wysłano do 108 590 członków PIIB, bowiem tyle adresów mailowych znajduje się w bazie samorządu. Okazało się, że za wersją elektroniczną było 15 773 członków (14,53%). Zdecydowano, że do tej grupy zostanie, zgodnie z jej wyborem, skierowana elektroniczna wersja czasopisma. W czasie posiedzenia omówiono także zagadnienia z tym związane dotyczące m.in. rozliczeń finansowych. O dalszych działaniach zespołu oraz wprowadzanych w życie jego ustaleniach członkowie Prezydium KR PIIB będą informowani na bieżąco.
W dalszej części obrad Andrzej Jaworski, skarbnik KR PIIB omówił projekt budżetu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa na rok 2020 oraz propozycję zmian w zasadach gospodarki finansowej.
Następnie Danuta Gawęcka, sekretarz KR PIIB przedstawiła projekt porządku obrad oraz projekt regulaminu XVIII Krajowego Zjazdu Sprawozdawczego PIIB. Członkowie Prezydium KR PIIB przyjęli zarówno propozycję projektu porządku obrad, jak i projektu regulaminu XVIII Krajowego Zjazdu PIIB, który zaplanowano na 28-29 czerwca 2019 r. Sekretarz KR PIIB powiedziała także o stanie prac związanych z przebudową i modernizacją budynku przeznaczonego na przyszłą siedzibę PIIB w Warszawie.
Prezes KR PIIB poinformował zebranych o projekcie proponowanych zmian w regulaminie nadawania Odznak Honorowych PIIB. Dotyczą one przyznawania odznak w wyjątkowych przypadkach osobom fizycznym, które nie są członkami samorządu zawodowego inżynierów budownictwa i instytucjom, wyróżniającym się swoją działalnością na rzecz budownictwa oraz postawą wobec spraw bliskich inżynierom budownictwa i związanych z wykonywaniem zawodu zaufania publicznego.