Witryna Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.    Zamknij
   Witamy serdecznie na portalu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa!
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4
Kod weryfikacyjny: --- 
Polska Izba Inżynierów Budownictwa > Aktualności > XXVII sesja egzaminacyjna na uprawnienia budowlane rozpoczęta!

 

Aktualności

Informacje bieżące
Komunikaty dla członków
Konferencje
Po godzinach
XXVII sesja egzaminacyjna na uprawnienia budowlane rozpoczęta! PDF Drukuj Email
piątek, 20 maja 2016

20 maja br. o godz. 10.00 we wszystkich okręgowych izbach inżynierów budownictwa w Polsce rozpoczęła się XXVII sesja egzaminacyjna. Do części pisemnej zostało dopuszczonych ponad 4230 osób w kraju.

Liczba kandydatów, chętnych do zdobycia uprawnień budowlanych w  pierwszej tegorocznej, XXVII sesji egzaminacyjnej, jest porównywalna z poprzednimi sesjami. Liczba kandydatów chętnych do zdobycia uprawnień nadal nie maleje. Do 16 okręgowych izb inżynierów budownictwa wniesiono łącznie ponad 3340 nowych wniosków o nadanie uprawnień. Sesja wiosenna zawsze jest  nieco bardziej oblegana od jesiennej i  tym razem zgromadziła o ok. 500 osób liczniejszą grupę nowych kandydatów do zdobycia uprawnień w porównaniu  z sesją XXVI.

Najwięcej chętnych, zainteresowanych przystąpieniem do wiosennej sesji egzaminacyjnej zanotowano w Mazowieckiej, Małopolskiej i Śląskiej OIIB.

Należy zauważyć, że systematycznie rośnie liczba osób, które prawo do zdawania egzaminu  uzyskały we wcześniejszej kwalifikacji – część z nich termin odroczyła, część zdaje poprawkowy egzamin.

Z doświadczeń poprzednich sesji wiadomo, że nie wszystkie osoby uprawnione do przystąpienia do egzaminu zgłoszą się na egzamin, nie mniej Krajowa Komisja Kwalifikacyjna PIIB oraz okręgowe komisje kwalifikacyjne  przygotowały egzamin dla wszystkich możliwych  specjalności i zakresów uprawnień.

Po zdaniu pisemnej części egzaminu kandydaci przystępują do jego ustnej części, która tym razem rozpoczyna się od 21 maja br.  Do egzaminu ustnego mogą przystąpić te osoby, które w teście uzyskały min. 75% poprawnych odpowiedzi oraz kandydaci, którzy w poprzedniej sesji zaliczyli test, a na egzaminie ustnym nie osiągnęli wymaganego poziomu.

Warto przypomnieć, że pozytywny wynik części pisemnej egzaminu jest ważny przez 3 lata od dnia jego uzyskania. W przypadku negatywnego wyniku egzaminu kandydat otrzymuje decyzję zawierającą pouczenie o możliwości ponownego przystąpienia do egzaminu w terminie nie krótszym niż 3 miesiące. Osoba, która uzyskała negatywny wynik części ustnej egzaminu, może ponownie przystąpić tylko do tej części.

 
 

Budowa aplikacji internetowych: Budowa aplikacji internetowych
Profil FB Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa