Witryna Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.    Zamknij
   Witamy serdecznie na portalu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa!
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4
Kod weryfikacyjny: --- 

 

Aktualności

Informacje bieżące
Komunikaty dla członków
Konferencje
Po godzinach
Budowa Roku 2009 PDF Drukuj Email
piątek, 02 lipca 2010

Już po raz dwudziesty przyznano nagrody w konkursie Budowa Roku. Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. W gronie nagrodzonych budów znalazło się 78 realizacji różnego typu inwestycji z terenu całego kraju.

W dn. 29 czerwca br. w gmachu FSNT NOT w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia XX edycji konkursu Budowa Roku 2009. Celem konkurs było wyłonienie spośród obiektów budowlanych wzniesionych w 2009 roku takich, które charakteryzują się najwyższą jakością robót oraz nowoczesnymi rozwiązaniami. Wszystkie zgłoszone budowy charakteryzowały się wysokim poziomem pod względem rozwiązań konstrukcyjnych jak i funkcjonalnych, a także: nowoczesnością, jakością wykonawstwa, bezpieczeństwem, warunkami pracy i ochrony środowiska oraz zaawansowaną organizacją procesu budowy i wzorcowym czasem realizacji.

‑ Nagrodzone budowy świadczą o jakości polskiej przestrzeni i polskiego pejzażu budowlanego ‑ powiedział Piotr Styczeń, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury podczas wręczenia nagród XX edycji konkursu Budowa Roku 2009.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w następujących grupach: budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, centrów handlowo-wystawowych, obiektów biurowo-administracyjnych, drogowo-kolejowych, obiektów związanych z rewitalizacją, konserwacją i modernizacją zabytków oraz obiektów ocenianych indywidualnie.

Z okazji jubileuszu XX edycji konkursu Minister Infrastruktury przyznał PZITB nagrodę w postaci symbolicznej statuetki. ‑ Jest ona wyrazem uznania dla Państwa pracy na rzecz środowiska budowlanego i promowania polskiego budownictwa. Idea Konkursu uhonorowania nagrodami projektantów, wykonawców i inwestorów podkreśla rolę wspólnych działań wszystkich uczestników procesu budowlanego ‑ napisał Minister Grabarczyk w liście skierowanym do organizatorów konkursu.

Ze szczególnym uznaniem spotkał się list skierowany przez Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolantę Fedak na ręce reprezentanta Gminy Nowy Tomyśl za realizację domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych i Starszych, a także Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego za realizację zespołu segmentów mieszkalnych w ramach własnego programu 55+.

Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych obiektów:

 

Postanowienie Sądu Konkursowego Konkursu PZITB BUDOWA ROKU 2009 z dnia 7 czerwca 2010 roku w składzie:

Przewodniczący Sądu: - mgr inż. Leszek Ganowicz

Sędzia sprawozdawca: - mgr inż. Kazimierz Kołodziejczyk

Sędziowie: - mgr inż. Stefan Czarniecki

- mgr inż. Wojciech Gumkowski

- mgr inż. Wojciech Jędraszak

- dr inż. Stanisław Karczmarczyk

- mgr inż. Ryszard Popik

- mgr inż. Jerzy Rudzki

- mgr inż. Andrzej Rusiecki

- mgr inż. Waldemar Szleper

- dr inż. Zbigniew Tyczyński

 

I. Tytuł BUDOWA ROKU 2009 otrzymują budowy, które spełniają wszystkie kryteria na bardzo wysokim poziomie (ocena bardzo dobra lub wyróżniająca się)

 

w dziedzinie budynki mieszkalne (o wartości do 30 000 000,00 zł)

1.1. „Dom Hetmański” budynek mieszkalny wielorodzinny z garażami dwupoziomowymi, w Krakowie przy ul. Chodkiewicza 8

zgłoszony przez inwestora, generalnego realizatora inwestycji i developera: DOM-BUD, M. Szaflarski, A. Chlebowski Spółka Jawna, Kraków

1.2. Zespół segmentów mieszkalnych dla osób w wieku 55 +, ulica Jana Śniadeckiego 11 w Stargardzie Szczecińskim

zgłoszony przez inwestora: Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.,

Stargard Szczeciński oraz generalnego realizatora inwestycji: Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „KPRB” SA,

Stargard Szczeciński oraz jednostkę projektową: DOMINO Grupa Architektoniczna Wojciech Dunaj, Szczecin

 

w dziedzinie budynki mieszkalne (o wartości powyżej 30 000 000,00 do 90 000 000,00 zł)

1.3. Zespół budynków mieszkalnych „Wiślane Tarasy” Kraków, ul. Grzegórzecka 67

zgłoszony przez inwestora i dewelopera: Firma Remontowo-Budowlana INTER-BUD inż. Stanisław Łukasik, Kraków

1.4. Zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, osiedle WIEŚ w Płocku przy Alei Jana Pawła II

zgłoszony przez inwestora: Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Płock

oraz przez generalnego wykonawcę: VECTRA SA, Płock

 

w dziedzinie budynki mieszkalne (o wartości powyżej 90 000 000,00 zł)

1.5. Budynek mieszkalno-usługowy SEA TOWERS w Gdyni, ul. Hryniewickiego 6

zgłoszony przez inwestora i generalnego wykonawcę: Invest Komfort, Gdynia

1.6. Zespół zabudowy mieszkalnej wielorodzinnej z częścią handlowo-usługową i garażem wielopoziomowym, infrastrukturą techniczną, przy ul. Grzybowskiej 4 w Warszawie

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: WARBUD SA, Warszawa

 

w dziedzinie centra handlowo-wystawowe

1.7. Centrum Handlowo-Rozrywkowe Galeria MALTA w Poznaniu

zgłoszony przez inwestora: NEINVER, Warszawa

oraz przez generalnego wykonawcę: HOCHTIEF Polska SA, Oddział w Poznaniu

w dziedzinie obiekty biurowo-administracyjne

1.8. RADWAR BUSINESS PARK – Rozbudowa zespołu budynków biurowych firmy RADWAR przy ul. Poligonowej 3 w Warszawie

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: BUDIMEX SA, Warszawa

1.9. HORIZON PLAZA – (budynek biurowy klasy A), w Warszawie

zgłoszony przez inwestora: IVG Curtis Plaza II sp. z o.o., Warszawa

oraz przez developera: Curtis Development Sp. z o.o., Warszawa

oraz przez generalnego wykonawcę: Decoma Sp. z o.o., Warszawa

oraz przez projektanta: JSK Architekci Sp. z o.o., Warszawa

 

w dziedzinie obiekty przemysłowe

1.10. Budynek Serwerowni spółki Grupa Onet.pl SA, Kraków ul. Bobrzyńskiego 12E

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: Qumak-Sekom SA, Warszawa (lidera) i WARBUD SA, Warszawa (partnera)

 

w dziedzinie obiekty użyteczności publicznej

1.11. Budynek Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Krakowie wraz z instalacją wewnętrzną, przyłączem c.o., wjazdem wewnętrznym, układem drogowym i sieciami zewnętrznymi

zgłoszony przez generalnego realizatora inwestycji i generalnego wykonawcę: BUDOSTAL-2 SA, Kraków

1.12. Kompleks dydaktyczno-sportowy SOLPARK ul. Sportowa 8 w Kleszczowie

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: Polimex-Mostostal SA, Warszawa

1.13. Hotel Park INN w Krakowie, ul. Monte Cassino 2

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: PORR (Polska) SA, Warszawa

 

w dziedzinie obiekty drogowo-kolejowe

1.14. Budowa Drogi Ekspresowej S-5 i S-10 na odcinku Węzeł Stryszek – Węzeł Białe Błota

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: BUDIMEX SA, Warszawa

1.15. Przebudowa węzła MURCKOWSKA w Katowicach wraz z budową dróg dojazdowych km 335+818,30 – 341+254,03

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: Budimex SA Warszawa, Oddział Infrastruktury Komunikacyjnej Południe, Kraków

 

w dziedzinie obiekty związane z rewitalizacją, konserwacją i modernizacją zabytków

1.16. Rewitalizacja budynków biurowych na terenie dawnych koszar w ramach kompleksu Garnizon Business Space, położonych przy Alei Grunwaldzkiej w Gdańsku

zgłoszony przez inwestora zastępczego, głównego wykonawcę: Grupa Inwestycyjna HOSSA SA, Gdynia

 

w dziedzinie obiekty oceniane indywidualnie

1.17. „Pałac Bursztynowy” we Włocławku ul. Okrężna 21

zgłoszony przez inwestora i generalnego realizatora inwestycji: Krzysztof Grządziel, Włocławek

1.18. Budowa stadionu żużlowego w Toruniu przy ul. Szosa Bydgoska 78

zgłoszony przez inwestora: Gmina Miasta Toruń – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

oraz przez generalnego realizatora inwestycji: „Alstal” Grupa Budowlana Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, Inowrocław

1.19. Oczyszczalnia Ścieków w Tychach – Urbanowicach, ul. Lokalna

(Modernizacja części osadowej i biogazowej wraz z budową obiektów towarzyszących)

zgłoszony przez inwestora: Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej SA, Tychy

 

II. NAGRODA II STOPNIA otrzymują budowy, które spełniają wszystkie kryteria na bardzo wysokim poziomie:

 

w dziedzinie budynki mieszkalne (o wartości do 30 000 000,00 zł)

2.1. Zespół mieszkaniowy ZŁOTE WZGÓRZE, Bielsko-Biała, ul. Urodzajna

zgłoszony przez inwestora-developera: ARKON Sp. z o.o., Bielsko-Biała

oraz jednostkę projektową: Pracownia Projektowa ARKON, mgr inż. arch. Monika Woźniakowska-Kublin, Bielsko-Biała

 

w dziedzinie budynki mieszkalne (o wartości powyżej 30 000 000,00 do 90 000 000,00 zł)

2.2. Budynek usługowo-mieszkalny w Szczecinie przy ul. Biskupa Bandurskiego 96

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: WARBUD SA, Warszawa

2.3. Osiedle „Złota Brama” – etap I: Zespół czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Cystersów nr 6, 8, 10, 12 w Krakowie

zgłoszony przez inwestora: GEO, Mieszkanie i Dom Sp. z o.o., Kraków

2.4. Apartamentowiec MARINA w Łodzi przy ul. Św. Teresy 5/9

zgłoszony przez generalnego realizatora inwestycji i generalnego wykonawcę: VARITEX SA, Łódź

2.5. Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych – IDZIKOWSKIEGO – w Warszawie przy ul. Idzikowskiego 2D, 2E, 2F

zgłoszony przez inwestora zastępczego: BUDIMEX NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o., Warszawa

oraz przez generalnego wykonawcę: KALTER Sp. z o.o., Białystok

2.6. Budynki mieszkalne wielorodzinne z garażami i tarasami rekreacyjnymi w Krakowie przy ul. Oświecenia 56 i 57

zgłoszony przez inwestora, generalnego realizatora inwestycji i developera: DOM-BUD, M.Szaflarski, A. Chlebowski Spółka Jawna, Kraków

 

w dziedzinie budynki mieszkalne (o wartości powyżej 90 000 000,00 zł)

2.7. Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią usługową w parterze –

OSIEDLE OLBRACHTA II, Warszawa ul. Człuchowska 2A

zgłoszony przez inwestora i developera: BUDIMEX NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o., Warszawa

2.8. BERBERYSOWE OGRODY – zespół mieszkaniowy z usługami i garażem podziemnym w Warszawie ul. Mołdawska 7 i 7a

zgłoszony przez inwestora: BUDIMEX NIERUCHOMOŚCI Sp. z o.o., Warszawa

oraz generalnego wykonawcę: BUDIMEX SA, Warszawa

2.9. Zespół mieszkaniowo-usługowy „Fajny Dom” w Krakowie – I etap, ul. Sołtysowska 12a, i, g, h

zgłoszony przez inwestora: Sołtysowska Project Development Sp. z o.o., należąca do Grupy MOTAENGIL REAL ESTATE i ESTIA, Kraków

oraz przez generalnego wykonawcę: MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE SA, Kraków

2.10. Inwestycja „Szafarnia” – budynek mieszkalno-usługowy, Gdańsk ul. Szafarnia 6

zgłoszony przez generalnego realizatora inwestycji i organizatora: PIRELLI PEKAO REAL ESTATESp. z o.o., Warszawa

 

w dziedzinie centra handlowo-wystawowe

3.11. Wielofunkcyjne Centrum Handlowo-Usługowo-Mieszkalne z funkcjami hotelarskogastronomicznymi z parkingiem wielopoziomowym wraz z zapleczem

zgłoszony przez głównego wykonawcę: BUDIMEX SA Warszawa, Oddział Budownictwa Ogólnego Południe w Krakowie

 

w dziedzinie obiekty biurowo-administracyjne

2.12. Budynek biurowy „Centrum Biurowe Kazimierz” w Krakowie

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego „BUDUS” SA, Katowice

2.13. Kompleks Biurowy – Łużycka Office Park – Gdynia ul. Łużycka 6

zgłoszony przez inwestorów: Łużycka Investment Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. (dawniej Allcon Investement Properties Sp. z o.o.), Gdynia (Budynki: A, B, C, D)

oraz przez: Det Norske Veritas Poland Real Esteta Sp. z o.o., Sopot (budynek E)

a także przez generalnego wykonawcę: Allcon Budownictwo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. (dawniej Allcon SA), Gdynia

2.14. Budowa kompleksu biurowego klasy A Forum 76 z garażem wielokondygnacyjnym w Łodzi przy al. Piłsudskiego

zgłoszony przez inwestora-dewelopera: VIRAKO Sp. z o.o., Łódź

oraz przez generalnego wykonawcę: CONDITE Sp. z o.o., Kielce

 

w dziedzinie obiekty przemysłowe

2.15. Magazyn Wysokiego Składowania

zgłoszony przez inwestora: INTERSPORT POLSKA SA, Cholerzyn, Liszki

oraz przez generalny wykonawca: Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane WAKO mgr inż. J. Wasilewski, mgr inż. Z. Kowalik – Spółka Jawna, Kraków

3.16. Budowa Zakładu Produkcji Etanolu „Goświnowice” w Głębinowie, gmina Nysa

zgłoszony przez generalnego realizatora inwestycji: PROCHEM SA, Warszawa

2.17. Fabryka Silników Elektrycznych w Aleksandrowie Łódzkim przy ulicy Placydowskiej 27

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: MC Kontrakty Budowlane Sp. z o.o., Łódź

oraz przez jednostkę projektową: DB Projekt Sp. z o.o., Warszawa

 

w dziedzinie obiekty użyteczności publicznej

2.18. Budowa wielofunkcyjnego budynku Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu wraz z infrastrukturą techniczną i komunikacją – etap I, segmenty A, B, C, D przy ul. Nowy Świat 28- 30 w Kaliszu

zgłoszony przez inwestora: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

oraz przez generalnego wykonawcę: Budimex SA Warszawa, Oddział Budownictwa Ogólnego Północ w Poznaniu

oraz przez jednostkę projektową: Autorska Pracownia Architektoniczna Jacek Bułat, Poznań

2.19. Adaptacja i przebudowa na cele hotelowe istniejącego budynku przy ul. Chmielnej 47/52 w Gdańsku

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: WARBUD SA, Warszawa

 

w dziedzinie obiekty drogowo-kolejowe

2.20. Budowa Obwodnicy miejscowości Lubień w ciągu drogi ekspresowej S7 Warszawa – Rabka od km 710+145 do km 714+119

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: Konsorcjum firm: NCC Akiebolag, Solna, Szwecja

oraz przez Poldim SA, Tarnów

2.21. Przebudowa drogi A4 na odcinku Balice-Węzeł Tyniecki –Opatkowice km 410+983-428+103; Obiekt w ciągu A4 w km 417+888; Most nad rzeką Wisłą –stopień wodny „Kościuszko”

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE SA, Kraków

 

w dziedzinie obiekty związane z rewitalizacją, konserwacją i modernizacją zabytków

2.22. Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji linii kolejowej E-30 na odcinku Węgliniec – Legnica – most kolejowy w km 37,221 linii 282 w Bolesławcu na rzece Bóbr

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: Konsorcjum firm:

- Przedsiębiorstwo Robót Kolejowych i InŜynieryjnych SA (lider konsorcjum), Wrocław

- Przedsiębiorstwo Budowlane FILAR Sp. z o.o.,Wrocław

- Frenzel–Bau GmbH Plauen, Niemcy

2.23. Remont elewacji Hali Stulecia we Wrocławiu

zgłoszony przez inwestora: Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o., Wrocław

2.24. Budynek mieszkalny wielorodzinny-rozbudowa kamienicy wraz z wewnętrznymi instalacjami: sanitarną, grzewczą, elektryczną przy ul. Józefińskiej 31 w Krakowie

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: Spółdzielnia Rzemieślnicza BUDMET, Kraków

oraz przez głównego wykonawcę: Firma Remontowo-Budowlana FF-BUD S.C. Stanisław Filipowicz, Jan Filipowicz, Kraków

oraz przez inwestora: mgr inż. arch. Joanna Dobrowolska, Stefen Barnes, Józefińska Proprety Sp. z o.o., Kraków

2.25. Rewitalizacja obiektu przemysłowego na hotelowy – Andel’s Hotel, Łódź

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: PORR (Polska) SA, Warszawa

 

w dziedzinie obiekty oceniane indywidualnie

2.26. Proces inwestycyjny budowy osiedli mieszkaniowych związanych z rewitalizacją zabytkowych obiektów Fortu Bema powiązanych z innymi inwestycjami Warszawa Bemowo. Teren między ulicami: Obrońców Tobruku, Powązkowską, przedłużeniem Al. Armii Krajowej, Księcia Bolesława, Widawską, Osmańczyka i przedłużeniem ul. Piastów Śląskich

zgłoszony przez inwestora zastępczego, generalnego realizatora inwestycji i organizatora procesu inwestycyjnego: Korporacja Radex SA, Warszawa

 

III. NAGRODY III STOPNIA otrzymują:

w dziedzinie budynki mieszkalne (o wartości do 30 000 000,00 zł)

3.1. I etap inwestycji „Villa Vratislavia”– budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu we Wrocławiu, przy ul. Dyrekcyjnej

zgłoszony przez inwestora: GEO, Mieszkanie i Dom Sp. z o.o., Kraków

oraz przez generalnego wykonawcę: Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe ARKOP Krzysztof Pianowski Spółka Jawna, Wrocław

3.2. Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych „Nautilus” w Łodzi ul. Okoniowa 18/18A

zgłoszony przez inwestora: MC Kontrakty Budowlane Sp. z o.o., Łódź

przez generalnego wykonawcę: PPH Mark-Bud Sp. z o.o., Sieradz

oraz przez jednostkę projektowąą: Biuro Projektów Koziorowski, Łódź

3.3. Osiedle budynków wielorodzinnych w Mińsku Mazowieckim przy ul. Sosnkowskiego 10, 10A i 10B

zgłoszony przez inwestora: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Mechanik”, Mińsk Mazowiecki

3.4. Budynki mieszkalne wielorodzinne wraz z garażem podziemnym, elementami zagospodarowania terenu, sieciami/przyłączami zewnętrznymi, drogą dojazdową w Warszawie przy ul. Gąsiorowskiego 26, na działce nr 15/2 obręb 6-10-02

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: BUDNER SA, Warszawa

 

w dziedzinie budynki mieszkalne (o wartości powyżej 90 000 000,00 zł)

3.5. Osiedle mieszkaniowe SKOROSZE IX, ul. Ryżowa 48, Warszawa

zgłoszony przez inwestora i generalnego wykonawcę: PIB EBEJOT Sp. z o.o. SKA, Warszawa

 

w dziedzinie centra handlowo-wystawowe

3.6. Centrum Handlowe NIWA w Oświęcimiu przy ul. Powstańców Śląskich wraz z obiektami

towarzyszącymi i infrastrukturą zewnętrzną

zgłoszony przez jednostkę projektową: BORM-Projekt Sp. z o.o., Bielsko-Biała

oraz przez generalnego wykonawcę: BUDUS Spółka Akcyjna, Katowice

oraz przez inwestora: RAMSAY Sp. z o.o., Katowice

 

w dziedzinie obiekty biurowo-administracyjne

3.7. DIAMANTE PLAZA – budynek biurowy klasy A w Krakowie, ul. Dekerta 24

zgłoszony przez inwestora: ALDESA Polska Diamante Plaza Sp. z o.o., Kraków

oraz przez generalnego wykonawcę: HOCHTIEF Polska SA, Oddział w Krakowie

oraz jednostkę projektową: DDJM Biuro Architektoniczne, Kraków

 

w dziedzinie obiekty przemysłowe

3.8. Centrum Dystrybucyjne LIDL w Legnickim Polu, Nowa Wieś Legnicka 104

zgłoszony przez inwestora: Lidl Polska Sp. z o.o., Jankowice, Tarnowo Podgórne

oraz przez generalnego wykonawcę: Skanska SA, Oddział Budownictwa Ogólnego w Kielcach

3.9. Hala produkcyjno-magazynowa wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz budynkiem biurowym wolnostojącym i budynkiem dla strażników z infrastrukturą techniczną w tym placami manewrowymi, drogami wewnętrznymi i ogrodzeniem, zlokalizowana w Murowanej Goślinie, na ul. Polnej

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel Sp. z o.o., Jelonek, Suchy Las koło Poznania 4

3.10. Budowa parkingu wielopoziomowego z budynkiem wystawienniczym, placami miejskimi i niezbędnymi obiektami  infrastruktury technicznej na Placu Konstytucji 3 Maja w Kielcach

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: CONDITE Sp. z o.o., Kielce

 

w dziedzinie obiekty użyteczności publicznej

3.11. Budowa nowej siedziby Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN, Warszawa ul. Pawińskiego 5

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: Polimex-Mostostal SA, Zakład Budownictwa Lublin

3.12. Budowa zespołu basenów otwartych w Andrychowie wraz z zapleczem i niezbędną infrastrukturą techniczną – Andrychów, al. Wietrznego

zgłoszony przez inwestora: Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Andrychów

3.13. Budowa sali koncertowej z łącznikiem dla Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu przy ul. Szosa Chełmińska 224/226

zgłoszony przez inwestora: Gmina Miasta Toruń – Urząd Miasta Toruń

oraz przez generalnego wykonawcę: Konsorcjum firm:

1. Firma Budowlana „Dolmar” – Jasiński Grzegorz (lider konsorcjum), Golub-Dobrzyń

2. „Nipparo” SP.J. Pawłowski, Szubski

3. „Eltop” Sp.J. Dejewski, Kłódka, Toruń

3.14. Parking podziemny pod istniejącym kompleksem sportowym wraz z odbudową kompleksu sportowego polegającym na rozbudowie boisk sportowych i budowie obiektuzaplecza, z wjazdem z ul. Powiśle wraz z wewnętrznymi instalacjami oraz rozbiórka sieci C.O. i istniejącego obiektu zaplecza sportowego

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: ASCAN Empresa Constructora y de Gestiόn SA, Santander (Hiszpania), Kraków

 

w dziedzinie obiekty drogowo-kolejowe

3.15. Modernizacja linii kolejowej nr 71 Rzeszów – Warszawa etap II przebudowa układu torowego stacji Kolbuszowa

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych w Krakowie SA

3.16. Budowa drogi klasy L wraz z mostem w km rzeki Skawa 25+800 w gminie Mucharz, pow. Wadowice, woj. małopolskie w ramach budowy zbiornika wodnego Świnna Poręba

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: Konsorcjum firm: ABM SOLID SA, Tarnów

oraz MOSTY CHRZANÓW Sp. z o.o., Chrzanów

3.17. Zaprojektowanie oraz wykonanie remontu i rozbudowy trasy tramwajowej W-Z w Warszawie wraz z wiaduktem im. F. Pancera

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: ZUE SA, Kraków

3.18. Budowa obwodnicy drogowej miasta Ostrów Wielkopolski w ciągu drogi ekspresowej S11, etap I

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: BUDIMEX SA, Warszawa

 

w dziedzinie obiekty związane z rewitalizacją, konserwacją i modernizacją zabytków

3.19. Poniemiecka kamienica czynszowa z XIX w. w Szczecinie, ul. Bogusława X 1-2

zgłoszony przez inwestora: HOKER S.C., Artur Kałużny, Rafał Kaczmarek, Szczecin

 

w dziedzinie obiekty oceniane indywidualnie

3.20. Termomodernizacja oraz adaptacja budynku „A” byłego internatu w Zabrzu przy ul. 3- go Maja 91 na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

zgłoszony przez inwestora: Gmina Miejska Zabrze z siedzibą w Urzędzie Miejskim w Zabrzu

3.21. Zabezpieczenie odpadów azbestowych na drogach na terenie gminy Szczucin – etap II, Mota-Engil Central Europe SA

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: Lider konsorcjum: MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE SA, Kraków

oraz przez inwestora: Miasto i Urząd Gminy Szczucin

 

IV. DYPLOM UZNANIA za udział w finale (III etap) Konkursu PZITB „Budowa Roku 2009” otrzymują:

w dziedzinie budynki mieszkalne (o wartości do 30 000 000,00 zł)

4.1. Budynek mieszkalny wielorodzinny – mieszkania socjalne w Strzelcach Krajeńskich ul. Ogrodowa 8

zgłoszony przez inwestora: Gmina Strzelce Krajeńskie

4.2. Budowa budynku komunalnego przy ul. Korczaka 22 w Gorlicach

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: FHU FEWATERM Ferdynand Czuba & Waldemar Czuba Spółka Jawna, Chojnik, Gromnik

4.3. Dom dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych i starszych w Nowym Tomyślu, przy ul. J. Piłsudskiego 8

zgłoszony przez inwestora: Gmina Nowy Tomyśl

 

w dziedzinie budynki mieszkalne (o wartości powyżej 90 000 000,00 zł)

4.4. Budowa Osiedla Parkowego przy Forcie Bema w Warszawie – Bemowo w rejonie ulic: Księcia Bolesława i Obrońców Tobruku

zgłoszony przez inwestora zastępczego: Korporacja Radex SA, WZL Nieruchomości Sp. z o.o., Warszawa

 

w dziedzinie centra handlowo-wystawowe

4.5. Hala Wystawienniczo-Ekspozycyjna nr 4 Warszawskiego Centrum Expo XXI, przy ulicy Bema 60 w Warszawie

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: CONSBUD Sp. z o.o., Piaseczno

oraz przez jednostkę projektową: DB PROJEKT Sp. z o.o., Warszawa

4.6. WZORCOWNIA – Centrum Handlowo-Rozrywkowe we Włocławku w kwadracie ulic: Kościuszki, Kilińskiego, Pułaskiego i Bauera

zgłoszony przez generalnego realizatora inwestycji i generalnego wykonawcę: Budizol SA, Włocławek

 

w dziedzinie obiekty biurowo-administracyjne

4.7. Budynek biurowy firmy POLSERVICE DEVELOPMENT w Gdyni, ul. Wiczlińska 4

zgłoszony przez inwestora i generalnego realizatora inwestycji: POLSERVICE DEVELOPMENT Sp. z o.o., Gdynia

4.8. Centrum Bezpieczeństwa – Komisariat Policji w Krakowie przy ul. M. Ćwiklińskiej 4

zgłoszony przez generalnego realizatora inwestycji i generalnego wykonawcę: Przedsiębiorstwo

Produkcyjno-Handlowo Usługowe ERBET Sp. z o.o., Nowy Sącz

4.9. Textorial Park – Centrum Biurowo-Usługowe w Łodzi ul. Fabryczna 17

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: PORR (Polska) SA, Warszawa

 

w dziedzinie obiekty użyteczności publicznej

4.10. Rozbudowa i modernizacja Zespołu Szkół nr 15 w Toruniu przy ul. Paderewskiego 5/11

zgłoszony przez inwestora: Gmina Miasta Toruń – Urząd Miasta Toruń

oraz przez generalnego wykonawcę: „Jawor” Sp. z o.o., Toruń

 

w dziedzinie obiekty drogowo-kolejowe

4.11. Przebudowa Drogi Krajowej nr 79 w Jaworznie – etap IV

- modernizacja ul. Grunwaldzkiej – zadanie 1

- uzbrojenie terenu poprzemysłowego: szyb Kościuszko – zadanie 2

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: Budimex SA Warszawa, Oddział Infrastruktury Komunikacyjnej Południe, Kraków

4.12. Przebudowa wiaduktu n/PKP w m. Strzelin droga krajowa nr 39, km 17+187 wraz z przebudową dojazdów na odcinku od km 16+954,25 do km 17+443

zgłoszony przez generalnego wykonawcę: MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE SA, Kraków

 
 

Budowa aplikacji internetowych: Budowa aplikacji internetowych