Witryna Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.    Zamknij
   Witamy serdecznie na portalu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa!
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4
Kod weryfikacyjny: --- 
Polska Izba Inżynierów Budownictwa > Aktualności > Przygotowania do jesiennej sesji egzaminacyjnej

 

Aktualności

Informacje bieżące
Komunikaty dla członków
Konferencje
Po godzinach
Przygotowania do jesiennej sesji egzaminacyjnej PDF Drukuj Email
wtorek, 10 listopada 2009

Przygotowania do jesiennej sesji egzaminacyjnej W dn. 5.11.2009 r., w Warszawie w siedzibie PIIB, odbyło się spotkanie Prezydium Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej z prof. Kazimierzem Szulborskim na czele oraz Przewodniczących Okręgowych Komisji Kwalifikacyjnych. Podczas spotkania omówiono stan przygotowań do jesiennej sesji egzaminacyjnej oraz dyskutowano o potrzebie modyfikacji egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane.

Już od dłuższego czasu, Krajowa Komisja Kwalifikacyjna dąży do zmiany egzaminu ustnego, tak aby większą wagę przywiązywać do pytań problemowych, mających na celu sprawdzenie wiedzy praktycznej adeptów ubiegających się o uprawnienia budowlane. Postulaty takie trafiały także z izb okręgowych – podkreślał prof. Kazimierz Szulborski.

Podstawą do formułowania pytań byłaby praktyka zawodowa udokumentowana w książce praktyki, która dołączana jest każdorazowo do wniosków. Jest to oczywista konsekwencja przepisów, które zobowiązują izbę do sprawdzenia umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy technicznej.

Jesienna sesja egzaminacyjna, we wszystkich okręgowych izbach rozpocznie się 27 listopada od testu pisemnego. Osoby, które pozytywnie zdadzą część pisemną będą dopuszczone do egzaminu ustnego.

 

Prawo budowlane 2020

Poradnik
Narzędzia
Projektant
Kierownik budowy
Pytania i odpowiedzi
 

Budowa aplikacji internetowych: Budowa aplikacji internetowych
Profil FB Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa